Kullanıcı Sözleşmesi

Kullanıcı Sözleşmesi

 1. Özel Ders Bulun sitesi “ozeldersbulun.com” adresindedir. Bu sözleşmede kullanılan Özel Ders Bulun ve site ifadeleri ozeldersbulun.com’u kastetmektedir.
 2. Özel Ders Bulun sitesine ait sosyal medya hesapları şu şekildedir: “twitter.com/ozeldersbulunn”. Sosyal medya hesapları denildiğinde bu maddede belirtilen adresler kastedilmektedir.
 3. Bu siteyi ziyaret eden ve bu sitede üyelik kaydı oluşturan herkes kullanıcı sayılmaktadır.
 4. Özel Ders Bulun’a yaptığı üyelik başvurusu site yönetimi tarafından uygun bulunan kişilerin özel ders ilanları bu sitede ücretsiz bir şekilde herkese ve paylaşıma açık bir şekilde yayınlanır.
 5. Özel Ders Bulun, üye olmak için kayıt formu gönderen kişilerin üyeliklerini hiçbir sebep göstermeksizin onaylamayabilir, önceden yayınlanmış herhangi bir ilanı ve üyelik hesabını silebilir.
 6. Özel ders ilanı yayınlayan kişiler diledikleri zaman Özel Ders Bulun üzerindeki kişisel hesaplarına giriş yaparak ilanlarını gizleyebilir ve yayından kaldırabilirler. Yayından kaldırılan ilanlarla ilgili tüm bilgiler kalıcı olarak sunucularımızdan silinir ve bu işlem geri alınamaz.
 7. Özel Ders Bulun’a site üzerinden form göndererek kayıt olan kişiler Üye olarak kabul edilmektedir. Üye ifadesi Normal Üyeleri, Premium Üyeleri, Mesaj Üyelerini ve Talep Üyeleri olmak üzere tüm alt üye gruplarını kapsamaktadır.
 8. Sadece Normal Üyeler ve Premium Üyeler hesaplarını gizleyebilme ve silebilme yetkisine sahiptirler.
 9. Üyeler, hesaplarını, profillerini ve özel ders ilanlarını oluştururken kullandıkları her türlü yazı, fotoğraf, video, link vb. tüm içerikten tamamen kendileri sorumludurlar.
 10. Üyeler, herkese açık yayınlanacak şekilde özel ders ilanlarına ekledikleri tüm içeriğin hukuka ve genel ahlak kurallarına uygun olmasını sağlamakla yükümlüdür. Bunun ihlali sonucunda oluşan hukuki yaptırımlardan tamamen ilgili üye ve üyeler sorumludur.
 11. Normal ve Premium Üyeler, sadece diploma veya öğrenci belgesi göndererek üyeliklerini doğrulatabilirler. Üyelikleri doğrulandığında profillerinde “Onaylı Profil” ibaresi yer alır.
 12. Üniversitelerin eğitimle ilgili ön lisans veya lisans programlarından mezun olan üyeler doğrulama yaptıklarında profillerine ek olarak “Uzman Eğitmen” ibaresi de eklenir.
 13. Premium Üyelik, site üzerinden satışla, kampanyalarla ve özel davetiyeyle mümkündür.
 14. Premium Üyelik satın alan üyeler satın aldıkları paketin kapsadığı süre boyunca Premium Üyelik paketinde yer alan tüm hizmetlerden yararlanabilirler.
 15. Premium Üyelik Paketleri, 1 Aylık, 3 Aylık, 6 Aylık ve 1 Yıllık olmak üzere 4 adetten oluşmaktadır.
 16. Özel Ders Bulun, Premium Üyeler de dahil olmak üzere kayıtlı hiçbir üyeye öğrenci, öğretmen ve özel ders bulma garantisi vermez.
 17. Premium Üyelik satışları MESAFELİ SÖZLEŞMELER YÖNETMELİĞİ Madde 15/1(ğ) kapsamında değerlendirilmekte olup üyelik paketi satın alan Premium Üyenin cayma hakkı yoktur. Bunun sonucu olarak hiçbir şekilde para iadesi yapılmamaktadır. Premium Üyeler, para iadesi olmaksızın üyeliklerini gizleyebilir veya silebilirler.
 18. Premium Üyelere ait hesapların site yönetimi tarafından, ilgili üye veya üyelerin bu sözleşmeyi ihlal etmesi ve mücbir sebepler dışında kalan bir sebeple silinmesi veya Premium Üyelik paketinde yer alan hizmetlerin herhangi bir nedenle Özel Ders Bulun tarafından kalıcı olarak sunulamaması durumunda ilgili üye veya üyelere, Premium Üyelik Paketlerinde kalan kullanım hakları kadarınca gün üzerinden hesap edilerek geri ödeme yapılır.
 19. Özel Ders Bulun, her türlü alanda kendilerini geliştirmek, bilgi ve becerilerini arttırmak isteyen kişilerin bu amaca yönelik faaliyetlerde bulunmak isteyen kişilere ulaşabilmesini amaçlayan bir pazar yeri sitesidir. Özel Ders Bulun, özel ders verme işinde değildir.
 20. Özel Ders Bulun, kayıtlı olan üyelerin profillerinde yayınladıkları kimlik bilgileri, nitelikleri vb. hiçbir bilgiyle ilgili garanti vermemektedir.
 21. Özel Ders Bulun, Google tarafından sürekli indekslemektedir. Bu sebeple Google arama sonuçlarında üyelerimizin bilgileri gösterilebilir. Bu durum ilanınızın yayından kaldırılmasından sonra Google’ın sitemizi yeniden indekslemesine kadar (yaklaşık 1 – 2 ay boyunca) devam eder. Indeksleme işlemleri Google ile ilgili olup, Özel Ders Bulun olarak Google üzerinde yaptırım yetkimiz bulunmamaktadır.
 22. Yayınlanmak üzere özel ders ilanı ve üyelik hesabı oluşturan tüm üyeler, ilanlarının bu sitede ve Özel Ders Bulun’a ait sosyal medya hesaplarında yayınlanmasını kabul eder.
 23. İsteyen herkes gerekli bilgilerini girip Mesaj Üyesi olarak kayıtlı tüm üyelere mesaj gönderebilirler. Gönderilen mesajlar genel ahlak kurallarına ve hukuka uygun ve bu sitenin amacıyla bağdaşacak nitelikte olmalıdır. Aksi durumlarda sorumluluk mesaj sahibi üyeye aittir.
 24. Özel Ders Bulun sistemine gelen özel ders talepleri, her seferinde kayıtlı olan en uygun üyelere yönlendirilir. Özel Ders Yönlendirme hizmeti sadece Normal Üyeler için belli bir ücrete tabidir.
 25. Özel Ders Yönlendirme hizmeti için belirlenen ücretin, yönlendirilen dersin yapılmaya başlaması koşuluyla ve en geç yönlendirme tarihinden itibaren 15 gün içinde ilgili üye tarafından Özel Ders Bulun’un belirttiği banka hesabına yatırılması gerekmektedir.
 26. Özel Ders Yönlendirme hizmeti Premium Üyeler için ücretsizdir. Özel Ders Bulun, hiçbir üyeye öğrenci, öğretmen ve özel ders bulma garantisi vermez.
 27. Üyeler arasında site üzerinden gönderilen mesajların teknik olarak iletiminin haricinde taraflar arasında veya bu taraflar ile 3. kişiler arasındaki hiçbir ilişkiye Özel Ders Bulun kesinlikle müdahil olmaz ve olması istenemez. Bu durumla ilgili Özel Ders Bulun sorumlu tutulamaz.
 28. Özel Ders Bulun, üyelerle ilgili bilgilerin herkese açık yayınlanmayan gizli kısımlarını yasal zorunluluklar haricinde hiçbir şekilde 3. kişi, kurum veya uygulamayla paylaşmaz.
 29. Kayıt formuna girilen bilgiler ve gönderilen profil fotoğrafları, formu dolduran kişi tarafından aksi belirtilmediği sürece bu sitede yayınlanır. Ayrıca Özel Ders Bulun’a ait sosyal medya hesaplarında da herkese açık şekilde yayınlanabilir.
 30. Özel ders ilanı yayınlamak isteyen kişilerden, “Onaylı Profil” ve “Uzman Eğitmen” özelliklerinin aktif hale getirilmesi için gerekli doğrulamanın yapılması adına bazı belgeler talep edilmektedir. Bu belgeler hiçbir şekilde 3. kişilerle ve herhangi bir kurumla paylaşılmaz. Göndereceğiniz belgelerdeki tüm hassas bilgilerinizi gizleyerek gönderim yapabilirsiniz. Belge gönderimleriyle ilgili tüm sorumluluk belge gönderimi yapan kişilere aittir. Özel Ders Bulun gönderilen belgelerle ilgili hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
 31. Özel Ders Bulun, sitede özel ders ilanı yayınlayan kişiler ile onlarla iletişim kuran veya kurmak isteyen kişiler arasındaki ilişkiye kesinlikle karışmaz. Bu kişiler kendi aralarında tüm anlaşmazlıklardan dolayı Özel Ders Bulun’u hiçbir şekilde sorumlu tutamazlar.
 32. Bu Kullanıcı Sözleşmesinin, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre yönetileceği, yorumlanacağı ve sonuçlandırılacağı, Özel Ders Bulun’un her türlü kayıtlarının 6100 Sayılı Hukuk Muhakemeleri Kanununun 222. Maddesi anlamında kesin delil teşkil edeceği, her türlü uyuşmazlık ve ihtilaf vukuunda Ankara Mahkemeleri ve İcra Dairelerinin yetkili olacağı taraflarca beyan ve kabul edilmiştir.
 33. Özel Ders Bulun, önceden haber vermeksizin site kurallarına ekleme ve çıkarma yapma hakkına sahiptir.
 34. Bu siteyi ziyaret eden kişiler ve tüm üyeler bu sözleşmede yer alan tüm maddeleri okumuş ve kabul etmiş sayılır. Sözleşmeyi kabul etmeyen kişilerin ozeldersbulun.com sitesini kullanmamaları gerekmektedir.
 35. Tüm sorularınız için “destek@ozeldersbulun.com” e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.
Başa dön